WYKŁADY OTWARTE

1

Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić uczniów Państwa szkoły do wzięcia udziału w cyklu wykładów otwartych organizowanych przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Opolskiego. Tematyka wykładów obejmuje wszelkie działy szeroko rozumianej matematyki i skierowane są głównie do uczniów szkół średnich województwa opolskiego.

Wykłady otwarte mają na celu przedstawienie uczniom w sposób przystępny ciekawych zagadnień z matematyki. Zajęcia mają formę zbliżoną do zwykłych wykładów prowadzonych w ramach studiów, co pozwala przybliżyć uczniom klimat akademicki.

Osoby prowadzące Wykłady to pracownicy naukowi i dydaktyczni Uniwersytetu Opolskiego.

 

Tematyka Wykładów:

2Tematyka oraz termin wykładu jest dostosowywany do potrzeb i możliwości zainteresowanych szkół średnich oraz Uniwersytetu Opolskiego. Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w wykładzie otwartym to zapraszam do kontaktu – wykład jest organizowany na terenie Uniwersytetu Opolskiego indywidualnie dla zgłoszonej grupy uczniów w dogodnym dla wszystkich terminie.

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka proponowanych tematów takich wykładów. Oczywiście można też zgłaszać swoje propozycje, które Państwa zdaniem szczególnie mogą uczniów zainteresować. Jeśli będziemy w stanie – przygotujemy odpowiednie zajęcia.

 

  • Czy wszystko da się policzyć?
  • Muzyka kontra matematyka.
  • Zadania zwodzące.
Forma zajęć:

3Są to albo wykłady w sali multimedialnej albo zajęcia laboratoryjne w jednej z pracowni komputerowych, nazwa “Wykłady Otwarte” nie jest w tym punkcie wiążąca. Liczba miejsc w sali multimedialnej wynosi 63 a w pracowni komputerowej 24 (12 stanowisk komputerowych).

  • czas trwania zajęć nie przekracza 1.5h
  • zajęcia są nieodpłatne
Terminy:

4Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc Wykłady będą organizowane na wyraźną prośbę konkretnej placówki dydaktycznej z uzgodnieniem terminu odpowiadającego obu stronom. Przy wyborze tematu i terminu proszę również uwzględnić czas wymagany do przygotowania danego wykładu.

 

Osoba kontaktowa:
Relacje z wybranych wykładów otwartych: