W dniach 10-12 maja 2024 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się studencka konferencja naukowa “Oblicze”, podczas której nasza studentka, Pani Anna Łokaj z III roku matematyki, wygłosi referat “Inwersja – zastosowania w zadaniach olimpijskich” (opieka naukowa dr Krzysztof Kamiński).
Zainteresowani mieli okazję wcześniej zapoznać się ze znacznie rozszerzoną wersją referatu Pani Anny na naszym Wydziale, bowiem w dniach 26.03.2024, 09.04.2024, 16.04.2024 omawiała ona na spotkaniach Studenckiego Koła Naukowego Matematyków UO temat inwersji szczegółowo od podstaw, a kończąc na krótkich i pomysłowych rozwiązaniach trudnych zadań olimpijskich, stanowiących główną część jej wystąpienia na konferencji.
Warto dodać, że nie jest to pierwszy wyjazd Pani Anny na konferencję z wygłoszeniem referatu.