Matematycy z Uniwersytetu Opolskiego rozmawiali z delegatami firmy Knauf Interfer Aluminium Sp. z o.o. w Opolu, w składzie:

• Iwona Błażejowska – kierownik działu personalnego,
  • Roman Mandola –  kierownik działu finansowego.

Kanuf Interfer Aluminium Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Knauf Interfer SE działającego w obszarach obróbki i handlu stalą oraz aluminium w Europie. Główna siedziba koncernu znajduje się w Duisburg, w Niemczech. Nowy zakład produkcyjny Opolu został uruchomiony z początkiem 2020 roku i wciąż jest rozwijany. Przedsiębiorstwo prowadzi zorganizowany program praktyk i staży, do którego mogliby zgłosić się również studenci Matematyki. Rozwijająca się spółka rozszerza swoje działania, a osoby z umiejętnością analitycznego myślenia i logicznego wnioskowania są w niej pożądane.